Decorazione di interni

517

(Diritto) CORTIADA, Miguel de. [ Decisiones cancellarii et sacri regii

(Diritto) CORTIADA, Miguel de. [ Decisiones cancellarii et sacri regii ┬á┬á┬á senatus Cathaloniae; sive praxis contentionum judicialium et competentiarum regnorum inclytae coronae Aragonum. Tomus primus [-secundus]. Lugduni [ie ┬á Lione], sumptibus Joannis Antonii Huguetan, 1677. [tomi 1 e 2] [ Editio ┬á┬á correctior; in quam posteriora tria decisionum volumina Barcinone aut ┬á┬á┬á┬á┬á Gerundae nuper edita, in duos tomos distribuuntur, & tres earum indices in unum reducuntur [ Lugduni [ie Lione], sumptibus Anisson, & Posuel, 1699. ┬á [tomi 3 e 4]. ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á 2 volumi in folio (360 x 228 mm e 355 x 225 mm). ┬á[xii] 382 [2] pp. [viii] 296 [84] pp. [viii] 579 [1] pp. [viii] 460 [72] pp. I volumi appartengono a due diverse edizioni ma sono uniformemente rilegati in piena pergamena ┬á┬á┬á┬á rigida coeva, dorsi a cinque nervi con titoli manoscritti al secondo e ┬á┬á┬á┬á terzo scomparto. Frontespizi impressi in rosso e nero con marca ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á calcografica (tomo 1) e xilografica (tomi 2-4) e con antiche firme di ┬á┬á┬á┬á┬á appartenenza. Testo su due colonne. Fioriture e bruniture, forellini di ┬á┬á┬á tarlo ai dorsi e altre minime tracce duso. ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á PRIMA EDIZIONE dei primi due tomi, impressi nel 1677. Lopera tratta le ┬á┬á┬á┬á decisioni della cancelleria e del senato della Catalogna, ovvero la prassi giudiziaria nel regno degli aragonesi. ┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬
€ 120 / 250
Stima